Україна є аграрною країною і не зважаючи ні на що стрімко розвивається у цьому напрямку. Найбільш гостро на даний час стоїть питання екології, саме тому ця галузь робить великі кроки вперед.
До роботи агронома входить чимало заходів, які стосуються сільського господарства. Це і створення нових сортів садових, городніх чи польових культур, і з урахуванням особливостей місцевості планування сільськогосподарських робіт. Людина, яка відповідає таким критеріям як фізична витривалість, хороше здоров’я, прийняття важливих рішень та вміння творчо мислити може спробувати себе у цій професії. Звісно вам також знадобиться неабияке терпіння, але якщо ви любите землю та беретеся до роботи завзято, то це варто всіх очікувань. Знедавна вона почала вважатися популярною серед молодих спеціалістів. Все більше поглядів звертається у бік агрономії. Порівняно з іншими професіями тут менша конкуренція. З’являються нові технології та модернізоване обладнання, це допомагає спеціалістам втілювати свої ідеї у життя.
Як з’ясовується, теорія та практика це зовсім різні речі і деякі нюанси даної професії ви будете опановувати вже самотужки. Вибір місця де ви будете працювати доволі великий. Це можуть бути і невеличкі фермерські господарства або тепличні комплекси, а можуть і науково-дослідницькі центри.
Знайти роботу на теперішній час дуже легко, ви просто повинні мати бажання та завзяття, про решту подбають спеціалісти. Щодо способів пошуку, розглянемо їх:
- Найбільш поширений та ефективний – пошук через інтернет. Ви здивуєтесь різноманіттю компаній з такими потребами. Наприклад, на агрегаторі вакансій Jooble підібрати кращу пропозицію дуже легко. Актуальні вакансії агронома можна знайти за цим посиланням
- Також ви можете звернутися у відповідну компанію самостійно або надіславши своє резюме. Зараз є попит на спеціалістів даної сфери діяльності.
- Не зупиняйтесь на досягненому, навіть якщо ви отримали освіту, продовжуйте розвиватися. На тренінгах, курсах, семінарах ви зможете отримати рекомендації щодо роботи.
- Впродовж навчання ви можете отримати практику у великих компаніях, які обирають для себе працівників. Не секрет, що деякі навчаються на агронома лише для того, щоб отримати вищу освіту, а після шукають себе зовсім у інших сферах. Тож це і є ваш шанс показати себе, проявити щиру любов до землі та працьовитість.
Агроном – це покликання. Треба володіти знаннями управління, відстежувати робочий процес та знаходитись поряд с полями, а не в зручному кріслі офісу. Професія продовжує вдосконалюватися і можливо саме ви зробите цінний внесок у її розвиток, отримуючи за це чималі гроші.
